Výstava žáků 2. stupně Základní školy v Novém Strašecí

Výtvarka na základní škole: pro někoho nejoblíbenější předmět, pro někoho příležitost na pár desítek minut „vypnout“, někdo ji vnímá jako absolutní ztrátu času. Ať jste to měli nebo máte jakkoli, výstava žáků 2. stupně Základní školy v Novém Strašecí vám ukáže, že školní výtvarka je prostor pro vyjádření vlastního pohledu na svět kolem nás. Zažít svět tak, jak ho vidí „puberťáci“ svýma očima, můžete nyní u nás v  Muzeu v Novém Strašecí.
Na výtvarné aktivity nemají žáci na 2. stupni mnoho času – v některých ročnících žáci výtvarně tvoří každý týden, v jiných pouze jednou za čtrnáct dní. Přesto mohou vzniknout a vznikají zajímavé obrázky, objekty, sochy, projekty nebo dekorace.
V 6. - 9. ročníku v letošním školním roce vyučují výtvarnou výchovu čtyři paní učitelky: Martina Černá, Petra Šteklová, Zlata Pokorná a Lenka Auerswaldová. Práce, které žáci pod jejich vedením vytvořili, nabízí výstava s názvem NAŠIMA OČIMA, na kterou Vás s radostí zveme. Slavnostní zahájení se bude konat v pátek 26. dubna 2024 od 17 hodin.
Čekejte okouzlení, radost, překvapení, různorodost, hravost, ale rozhodně nečekejte nudu.
A kdo ví, možná si vzpomenete, jakýma očima jste se na svět dívali Vy sami.
Těšíme se na vaši návštěvu.