Pozvánka na výstavu Doba (před)covidová, Epidemie v minulosti a současnosti

Zveme vás na výstavu Doba (před)covidová: Epidemie v minulosti a současnosti do Petrovcovy výstavní síně od 6. 6. do 22. 9. 2024!

Doba (před)covidová je název putovního studentského výstavního projektu, který vznikl během akademického roku 2020/2021 na Ústavu archeologie a muzeologie Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Projekt je zaměřený nejen na onemocnění, které v posledních více než dvou letech výrazně ovlivňuje běžný život společnosti na celém světě, ale i na dějiny vybraných epidemií, které se historicky dotkly území střední Evropy. Jako průvodce studentského projektu si vybrali tvůrci výstavy významného českého epidemiologa profesora Karla Rašku, který významným způsobem pomohl vymýtit jednu z nejnebezpečnějších chorob – pravé neštovice.

Přijďte se podívat, jak úspěšně či méně úspěšně lidstvo v dějinách bojovalo a dodnes bojuje s epidemiemi!

Těšíme se na vás!