Aktuality na Facebooku

Vážení návštěvníci, část druhého patra momentálně prochází rekonstrukcí. Dlouhodobá výstava Žena a její svět v období první republiky není přístupná. Děkujeme za pochopení!

Výstava T. G. M. MÝTY A SKUTEČNOST 9. září 2017 - 31. ledna 2018, slavnostní zahájení proběhne dne 9. září 2017 od 17.00 hodin. Výstavu připravilo Muzeum T. G. M. Rakovník, p. o. ve spolupráci s Ústavem pro studium totalitních režimů a za podpory Středočeského kraje. Unikátní výstava zachycuje, jak byl Tomáš Garrigue Masaryk vnímán v různých etapách novodobých dějin. Snaží se představit osobnost T. G. Masaryka jako konsensuální ikonu české společnosti a poukázat na skutečnost, jak různé interpretace a desinterpretace T. G. Masaryka v průběhu 20. století ovlivnily a stále ovlivňují pohledy na jeho osobnost a jeho odkaz. Všechny tyto aspekty budou prezentovány především prostřednictvím dobových médií, tisku, rozhlasu a filmových záběrů. Výstava vznikla u příležitosti 80. výročí úmrtí T. G. Masaryka.

Muzeum T. G. Masaryka v Lánech srdečně zve na přednášku s PaedDr. Václavem Vodvářkou na téma Vzpomínky na život T. G. Masaryka na zámku v Lánech, která se uskuteční ve středu 22. 11. 2017 od 17,30 hodin.

V neděli 26. listopadu 2017 od 9.00 do 17.00, se uskuteční tradiční adventní prodejní výstava. Ani tentokrát v nabídce nebudou chybět adventní věnce, dekorace, svíčky, svícny, vánoční cukroví a další zajímavé zboží. Součástí výstavy bude také vánoční fotografování. Vstupné: dospělí 40,- Kč, děti 15,- Kč.