Aktuality na Facebooku

Muzeum T. G. Masaryka v Lánech srdečně zve na představení umělecké skupiny Česká duše, které se uskuteční v našem muzeu v úterý 23. 10. 2018 od 16 hodin. Představení: Charlotta Garrigue Masaryková, Američanka, která se stala Češkou je komponovaný program z dopisů a vzpomínek, s hudebním doprovodem a lidovými českými, moravskými a slovenskými písněmi. Charlotta Garrigue se provdala za Tomáše Masaryka roku 1878 a po celý jejich život v lásce sdíleli dobré i zlé. Jejich velká rodina pro ni byla nejpřednější, ale účastnila se i veřejného života, který ji postavil před mnohé těžkosti, ba i tragedie, jež nesla s velkou statečností. Pořad připomíná ženu, na kterou se jako českou vlastenku zapomíná. Vystoupí: Marie Neudorflová, režie a průvodní text Eva Novotná, dopisy Charlotty Jana Zdráhalová, dopisy Alice Jiří Luner, housle Daniel Glas, kytara Jaroslava Kretschmerová, Divadlo Ypsilon, zpěv Jarka Kopecká, zpěv Klára Zezulová, zpěv Vstupné na toto představení je 50,- Kč.

Společnost za pozitivní přístup k životu a aktivní odpor proti blbosti, Řád duševních rytířů Modré růže ve spolupráci s Muzeem T. G. Masaryka v Lánech Vás srdečně zvou v sobotu 20.10.2018 od 14:00 do Muzea T. G. Masaryka v Lánech na tradiční slavnostní setkání osobností u T.G.M. k poctě a připomenutí 100. výročí vzniku samostatného Československého státu – Pátečníci 2018 v Lánech. P R O G R A M 14:00 - Položení květin na hrob T.G.M. 14:30 - Zalévání Vlčické lípy 15:00 - Setkání Pátečníků – RNDr. Ruth Hálová, Ing. arch. Marie Jiřičková, akademická malířka Renáta Kaiserová, Ing. Drahomíra Kolmanová, emeritní violoncellista České filharmonie Jiří Sládeček, Dr. Václav Liška - předseda spolku Svatobor, PhDr. Jiří Šíma, DrSc. – sinolog a další vzácní hosté - Hudební zahájení – Jiří Sládeček – violoncello, emeritní člen České filharmonie - Masarykova studánka – PhDr. Jiří Šíma, DrSc. - Václav Fikrle recitace - křest knihy akademické malířky Renáty Kaiserové - křest knihy – Luboš Rafaj, Muzeum rekordů Pelhřimov - výstava – artefakty Ing. arch. Marie Jiříčkové a Renáty Kaiserové - výstava artefaktů Karla Huňka, který zde představí medaili – minci věnovanou 100. výročí Československého státu, která aspiruje na zapsání do české knihy rekordů 17:00 – předpokládaný závěr

V sobotu 24. listopadu bude muzeum zavřeno z důvodu přípravy na prodejní adventní výstavu. V neděli 25. listopadu bude muzeum přístupné pouze návštěvníkům prodejní adventní výstavy (9.00 - 17.00). Děkujeme za pochopení!

Vážení návštěvníci, část druhého patra momentálně prochází rekonstrukcí. Děkujeme za pochopení!

Výstava T. G. M. MÝTY A SKUTEČNOST 9. září 2017 - 31. prosince 2018, slavnostní zahájení proběhne dne 9. září 2017 od 17.00 hodin. Výstavu připravilo Muzeum T. G. M. Rakovník, p. o. ve spolupráci s Ústavem pro studium totalitních režimů a za podpory Středočeského kraje. Unikátní výstava zachycuje, jak byl Tomáš Garrigue Masaryk vnímán v různých etapách novodobých dějin. Snaží se představit osobnost T. G. Masaryka jako konsensuální ikonu české společnosti a poukázat na skutečnost, jak různé interpretace a desinterpretace T. G. Masaryka v průběhu 20. století ovlivnily a stále ovlivňují pohledy na jeho osobnost a jeho odkaz. Všechny tyto aspekty budou prezentovány především prostřednictvím dobových médií, tisku, rozhlasu a filmových záběrů. Výstava vznikla u příležitosti 80. výročí úmrtí T. G. Masaryka. Pro velký zájem je výstava prodloužena do 31. prosince 2018.