Aktuality na Facebooku

Vážení návštěvníci, část druhého patra momentálně prochází rekonstrukcí. Dlouhodobá výstava Žena a její svět v období první republiky není přístupná. Děkujeme za pochopení!

Výstava T. G. M. MÝTY A SKUTEČNOST 9. zří 2017 - 31. ledna 2018, slavnostní zahájení proběhne dne 9. září 2017 od 17.00 hodin. Výstavu připravilo Muzeum T. G. M. Rakovník, p. o. ve spolupráci s Ústavem pro studium totalitních režimů a za podpory Středočeského kraje. Unikátní výstava zachycuje, jak byl Tomáš Garrigue Masaryk vnímán v různých etapách novodobých dějin. Snaží se představit osobnost T. G. Masaryka jako konsensuální ikonu české společnosti a poukázat na skutečnost, jak různé interpretace a desinterpretace T. G. Masaryka v průběhu 20. století ovlivnily a stále ovlivňují pohledy na jeho osobnost a jeho odkaz. Všechny tyto aspekty budou prezentovány především prostřednictvím dobových médií, tisku, rozhlasu a filmových záběrů. Výstava vznikla u příležitosti 80. výročí úmrtí T. G. Masaryka.

Ve čtvrtek 28. září 2017 bude muzeum otevřeno od 9.00 do 17.00 hodin. Těšíme se na vaši návštěvu!

Dne 12. řijna 2017 bude muzeum uzavřeno z důvodu konání konference "Hrací karty v archeologických nálezech". Děkujeme za pochopení!