Druhé doplněné vydání publikace Bitva u Rakovníka 1620

Rok 2020 se nesl v duchu připomenutí 400. výročí osudové bitvy českých dějin na Bílé hoře u Prahy, která se odehrála v neděli 8. listopadu 1620. Krátce před bělohorskou bitvou se u Rakovníka odehrála její z vojenského hlediska významná desetidenní předehra, která do značné míry ovlivnila průběh i výsledek dějinné bitvy. První vydání publikace Bitva u Rakovníka 1620 z roku 2011 bylo již před dvěma lety vyprodáno. V rámci projektu 1620 Cesta k porážce, kterým jsme v roce 2020 tuto událost připomínali (výstavou, přednáškami, naučnými vycházkami a video spoty) proto vzniklo druhé doplněné vydání. Čtenář má opět možnost se dočíst o průběhu bitvy u Rakovníka s přehlednou vizualizaci možných postavení vojsk na bojišti, seznámit se s digitálními modely dochovaných zbytků opevnění na základě geodetického zaměření a samozřejmě s archeologickými nálezy z bojiště a archivními a historickými prameny. Nově lze nahlédnout do dobových vojenských plánů bitvy na Bílé hoře, seznámit se s novými poznatky z archeologických výzkumů a obohacena byla také fotografická příloha archeologických nálezů.
ISBN 978-80-85081-43-5
Vydalo: Muzeum T. G. M. Rakovník, p. o.
2. vydání
Rakovník 2020