Výstava - Renata Collard - Na střeše Skalistých hor - Fotografie

Srdečně zveme na výstavu fotografií a přednášku horolezkyně a horské vůdkyně Renaty Collard z Colorada, USA.

Paní Renata Collard nevystavuje v rakovnickém muzeu poprvé. Její aktuální výstava, která se bude konat od 11. 5. do 17. 6. 2018 v Petrovcově výstavní síni, zavede návštěvníky do nitra Skalistých hor. Série 30 fotografií ukazuje panenskou přírodu a také půvab a rozmanitost Skalistých hor na území Spojených států v průběhu všech ročních období.

Doprovodné panely představí geologický vývoj a historii osídlení hor, vysvětlují způsob ochrany přírody v USA a přiblíží také horskou flóru a faunu. Vedle reliéfové mapy naleznete stručnou charakteristiku a zajímavosti o jednotlivých amerických státech, kudy hory procházejí.

Renata Collard žije v Denveru na úpatí Skalistých hor ve státu Colorado, strávila zde již 15 let. Působí jako dobrovolný horský vůdce pro Colorado Moutain Club, vystoupala na stovky čtyřtisícových vrcholů. Vystudovala biologii na Karlově univerzitě v Praze a pracuje v oboru biochemie na University of Colorado. Své fotografie představila již na několika výstavách a přednáškách.

Slavnostní vernisáž proběhne v neděli 13. května 2018 v 16 v Sále Dr. K. Spalové, kde Renata Collard krátkým promítáním doprovodí úvodní slovo.

Doprovodným programem před zahájením výstavy bude také přednáška Renaty Collard Posvátné hory Inků ve čtvrtek 10. května v 17 h. v Sále Dr. K. Spalové. Fotografie nás zavedou na posvátné hory Inků v Peru, Bolívii a Chile. Spolu s ní se vydáme na výpravy, které vedly na vrcholy uctívaných velikánů. Dozvíme se o vysokohorské archeologii, která přinesla nálezy mrazem mumifikovaných těl obětí vysoko v Andách. Inkové se se svým skromným vybavením dostali nad 6000 metrů a jejich stezky vedou až na vrcholy. Promítání je věnováno Inkům, jejich vztahu k horám, zapomenutým plodinám indiánů vysoko na altiplanu a také tradičním rituálům obětních darů na vrcholcích hor.

Vstupné na přednášku je 30 Kč.