Výstava - Rakovnické a křivoklátské houby ve fotografii

Od 2.3. 2017 můžete v Muzeu Nové Strašecí navštívit výstavu s názvem
"RAKOVNICKÉ A KŘIVOKLÁTSKÉ HOUBY VE FOTOGRAFII".
Jedná se o expozici vzácných hub zachycených na velkoformátových fotografiích z osobního archivu pana Václava Burleho, který během svého života stihl být skautem, trempem, vodákem, novinářem, zpravodajem nebo šéfredaktorem. Stále tvoří pro tisk (časopis Vesmír) a televizi (pořad o houbách Polopatě v ČT), zůstává fotografem, milovníkem přírody a neúnavným bojovníkem za její ochranu.
Aktivně vystupuje proti rabování lesů a trhání vzácných a ohrožených hub.
Aktivizoval např. novináře v souvislosti se stavbou amerického radaru v Brdech, a i přes trestní oznámení ze strany státu usiloval o odvrácení realizace tohoto projektu.
Před pár lety si Václav Burle uvědomil, že by byla škoda ponechat takové obrázky skryté očím milovníků přírody a široké veřejnosti, a z tohoto důvodu vytvořil kolekci zajímavých snímků prezentující roztodivné tvary a barvy hub, které lze najít při procházkách našimi hvozdy. Mnoho z nich je chráněno a vyskytuje se jen v ojedinělých lokalitách a v malém množství - lze je tak snadno přehlédnout. Cílem autora je nejen fotografovat krásu našich lesů, ale i chránit přírodu, učit nás ji znát, milovat ji a neničit.
Výstava putuje po celé republice už několik let a během té doby ji navštívilo mnoho výletníků, odborníků, znalců, turistů, zahraničních návštěvníků, ale i celebrit. Zkrátka houby miluje snad každý.
Neváhejte tedy a vypravte se s námi i Vy na expedici za fantastickým světem hub.