Výstava Ptáci Rakovnicka ve fotografii Petra Růžka

Zveme vás na výstavu fotografií Petra Růžka Ptáci Rakovnicka do Galerie Samson Cafeé od 27. 9. do 16. 11. 2022!
Rakovnický fotograf Petr Růžek se fotografování věnuje cca 7 let, na profesionální úrovni poslední přibližně 4 roky. Na jeho fotografiích najdete hned několik motivů od fotografování sportu, kulturních akcí, svateb až po srdcovou záležitost, kterou se stalo fotografování přírody. Toulky přírodou ho zajímaly už jako malého kluka. Svou první zrcadlovku si pořídil na fotografování sportu. Fotografování přírody si ale žádá jiný přístup. Jak sám výstižně říká: „Párkrát jsem zašel i s fotoaparátem do přírody, ale zjistil jsem, že s foťákem a objektivy, co vlastním, nebudou fotky žádné valné kvality a že to není vůbec jednoduché vyfotit... Po pár letech jsem pořídil lepší techniku a dnes fotím na jednu z nejlepších zrcadlovek, která byla vyrobena. Používám fotoaparáty značky Nikon a objektivy Sigma, Nikon a Tamron. Fotografování přírody je vlastně lov beze zbraní, kdy musíte znát velmi dobře to, co chcete fotit a splynout s okolím. Ani nejlepší technika vám totiž nepomůže k tomu pozorovat a vyfotit to, co chcete. Musíte se umět k přírodě chovat a umět ji naslouchat, respektovat jí a otevřít jí svoje srdce. Poté až člověk pochopí princip přírody, může být její součástí a zachytit okamžiky z bezprostřední blízkosti. Važme si přírody okolo nás, ať tu zůstane i pro další generace, ať se na přírodu nemusíme koukat jen prostřednictvím fotografií a dokumentů, ať můžeme být všichni i nadále její součástí!“
Ačkoli výstava není koncipována jako prodejní, v případě zájmu o jakoukoliv fotografii, je možné kontaktovat autora přes sociální sítě či navštívit jeho stránky www.rp-foto.cz
Výstava bude zahájena vernisáží v úterý 27. 9. 2022 v 17h za hudebního doprovodu Aleše Kučery.
Těšíme se na vás.