Výstava - MŠ V Lukách - Školka slaví narozeniny

Srdečně zveme do Petrovcovy výstavní síně rakovnického muzea od 23. 5. do 23. 6. 2019 na výstavu ke 40. výročí MŠ V Lukách v Rakovníku.
Mateřská škola V Lukách Rakovník letos slaví 40 let své existence. Tradiční výstavu dětských výtvarných prací bude při této výjimečné příležitosti rozšířena o dokumenty z historie a také pro workshopy pro veřejnost v Sále K. Spalové nebo na nádvoří muzea (podle počasí):

úterý 28. 5. 2019, 15 - 17 hodin HUDEBNÍ DÍLNA s Ditou
S paní učitelkou Ditou si vyrobíte jednoduchý rytmický hudební nástroj (chřestidlo nebo tamburínku) a zazpíváte si písničku, při které si na svůj vyrobený nástroj zahrajete.

úterý 4. 6. 2019, 15 - 17 hodin HRAVÁ VĚDA s Dorotkou
S paní učitelkou Dorotkou si vyzkoušíte různé pokusy. Budeme míchat různé barvy s jarem, vytvoříme rostoucího "hada", zkusíme, jak propíchnout balónek, aby nepraskl nebo povedeme autíčko pomocí magnetu.

úterý 11. 6. 2019, 15 - 17 hodin ROBOTICKÉ HRAČKY s Radkou
S paní učitelkou Radkou si děti mohou vyzkoušet omalovánky, které se umí hýbat a také programování malých robotů. Nakreslíme cesty pro Ozoboty a jednoduše zvládneme programovat i včelku Bee-Bot.

úterý 18. 6. 2019, 15 - 17 hodin KERAMIKA s Pavlou
S paní učitelkou Pavlou si procvičíte prstíky s modelovací samotvrdnoucí hmotou. Nápadům se meze nekladou, vyrábět můžeme např. narozeninový dort pro naši školku.

Slavnostní vernisáž výstavy proběhne ve čtvrtek 23. 5. 2019 v 15h.
Vstupné na workshopy je dobrovolné.
Těšíme se na vás!