Výstava - Kočárky našich maminek a babiček

Výstava je prodloužena do 12. 5. 2019!

Ve čtvrtek 21. března 2019 pro vás otevřeme novou výstavu s názvem Kočárky našich maminek a babiček ze soukromé sbírky paní Andrey Švarcové Fořtové, která jak sama říká, nekupuje kočárky za každou cenu, ale spíše zachraňuje ty, které by jinak skončily v nenávratnu na sběrném dvoře. Dnes už jí lidé dávají kočárky sami od sebe, protože vědí, že budou v dobrých rukách. Ke sběru kočárků se paní Švarcová Fořtová dostala náhodou, když v roce 2008 navštívila výstavu kočárků a hraček v Českém Šternberku, která ji iniciovala k nákupu prvního kočárku. Sama se je naučila renovovat a dávat jim „nový“ život. Nyní jich má asi přes 150, malých i velkých. Některé vyhlížejí jako nové, některé mají na sobě příjemnou patinu a je z nich cítit atmosféra té doby. Všechny se k nám do muzea bohužel nevejdou, proto jsme pro vás vybrali alespoň ty nejkrásnější kousky. Přijďte si připomenout, ve kterém kočárku vás vozila vaše maminka. Výstava potrvá do 5. května 2019.