Výstava - Joachym Beruschka - Obrazy, grafika, plastika

Srdečně zveme do mansardy rakovnického muzea na výstavu pražského výtvarníka Joachyma Beruschky od 12. 5. do 11. 6. 2017.

Joachym Beruschka (nar.1973) pochází z Prahy, kde studoval na grafické škole, poté pak čtyři roky na vysoké umělecké škole v Londýně. Kromě domácího prostředí maloval několik let tropické krajiny ze svých cest do východní Asie. Je členem Klubu literárních géniů, hudební skupiny Munka sostali a hlavně rád jezdí na dlouhé výpravy do přírody.

Výstava je širokým výběrem z tvorby autora, který se téměř výhradně zaobírá vlastní interpretací přírody a krajiny. Nepopírá přitom svou zálibu v psychedelické barevnosti, secesní zdobnosti, východní tradici či umění primitivů. Velká plátna s převážně lesními motivy zde budou doplňovat nové menší obrazy na téma houby, jeden černobílý a dva barevné linorytové cykly a kolekce plastik z kombinovaných materiálů. Poprvé zde budou vystaveny také dotvořené samorosty, artefakty a sošky z autorovy sbírky.

Výstava bude zahájena slavnostní vernisáží v pátek 12. 5. 2017 v 17h.