Výstava historických kočárků a hraček

Vlastivědné muzeum Jesenice a Alena Balýová Vás srdečně zvou na výstavu historických kočárků a hraček, která bude v jesenickém muzeu probíhat od 1. 6. 2017 do 3. 9. 2017.

Muzeum Babiččiny kočárky otevřelo svou 1. stálou expozici 20. 12. 2008 v Kutné Hoře, od roku 2011 se expozice přestěhovala na zámek Kačina u Kutné Hory, kde sídlí doposud. V roce 2015 byla otevřena expozice na zámku Rataje nad Sázavou a v roce 2016 další expozice v Uhlířských Janovicích. V roce 2017 se podařilo na zámku Rataje nad Sázavou expozici významně rozšířit do dalších zrekonstruovaných prostor zámku.

Ve výstavním sále jesenického muzea budou k vidění kromě kočárků i další exponáty - panenky, pokojíčky, dobové dětské textilie, nádobí, hračky, staré knížky a celá řada věcí, které patří k dětem, jejich narození a k jejich dětství.

K výstavě bude připraven doprovodný program pro děti.