Otevření nové expozice Příroda a lidé na Jesenicku

Vlastivědné muzeum Jesenice, pobočka Muzea T. G. M. Rakovník, p.o. srdečně zve na slavnostní otevření nové expozice Příroda a lidé na Jesenicku, které se bude konat 31. března 2022 v 17 hodin.
Přivítáme Vás v dámském salonu, kde bude po dlouhé době vystavené vzácné dobové oblečení ze sbírkového fondu muzea, např. sváteční vyšívané čepce, dále unikátní drobnosti všedního dne, nádobí a hudební nástroje. Vše v útulné domácí atmosféře tehdejší doby. Ve druhé části expozice vstoupíte do přírody Jesenicka. Tady se bude líbit hlavně dětskému návštěvníkovi, neboť zde najde spoustu hádanek a možností objevovat. Výtvarné zpracování celé expozice dotváří model stromu v životní velikosti, v jehož dutině bude možné nahlédnout do okolní přírody. Expozici završuje prezentace historie původních obyvatel Jesenicka.

Realizace expozice se uskutečnila za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Města Jesenice a Středočeského kraje.