Přednáška prof. PhDr. Petra Sommera, DSc. - Středověký vesnický kostel - funkce, podoba, vybavení

Zveme Vás do Vlastivědného muzea v Jesenici na čtvrtek 19. května 2022 od 17.00 na přednášku prof. PhDr. Petra Sommera, DSc. „Středověký vesnický kostel - funkce, podoba, vybavení“.
Rakovnický rodák a čestný člen Muzejního spolku královského města Rakovníka Petr Sommer se těší celorepublikovému i zahraničnímu renomé v oblasti výzkumu středověkého duchovního života a jeho odrazu v soudobé hmotné kultuře. Celoživotně se věnuje církevní archeologii a vedl řadu terénních výzkumů středověkých klášterů, jako např. v Praze na Strahově, v Berouně, v Sázavě atd. Spolupracoval také na výzkumech klášterů na Ostrově u Davle a v Praze-Břevnově, prováděl i řadu menších terénních akcí v areálech středověkých klášterů a kostelů. Ve své přednášce představí drobnější středověké církevní stavby jako centra každodenního života středověkých vesnic.