Zahájení výstavy Židovskou minulostí Rakovnicka

Zveme Vás do Galerie Samson Cafeé na výstavu Židovskou minulostí Rakovnicka, která vznikla ve spolupráci Muzea T. G. M. Rakovník s Městskou knihovnou Rakovník.

V renesančním domě U Samsona v samém historickém jádru bývalé rakovnické židovské čtvrti si připomeneme zaniklé i dochované židovské stavební památky města i regionu, historii židovského osídlení a věnujeme prostor i osudům významných osobností židovského původu, rakovnickým obětem a přeživším holocaustu nebo osudu rakovnických tór - posvátných svitků z místní synagogy. Archivní, fotografické, literární a další prameny budou doplněny prezentací liturgických i osobních židovských předmětů ze sbírky Muzea T. G. M. Rakovník a jeho poboček.

V průběhu výstavy proběhne několik doprovodných akcí, pro detaily sledujte www.muzeumtgm.cz:

10. 9. 2017 naučná vycházka v rámci EHD Po stopách židovských památek v Rakovníku pod vedením Romana Hartla a Kateřiny Blažkové

13. 9. 2017 přednáška Blanka Rozkošná: Židé na Rakovnicku

27. 9. 2017 přednáška M. Elznicová Mikesková: Hilsneriáda

Slavnostní vernisáž proběhne v úterý 27. 6. 2017 v 17.00. Výstava potrvá do 29. 9. 2017.