Zahájení výstavy František Zubalík - Malující muzikant

Srdečně vás zveme na jubilejní výstavu obrazů Františka Zubalíka s názvem „Malující muzikant“ do mansardy rakovnického muzea od 20. září do 14. října 2018.

František Zubalík svou tvorbu představuje slovy Ivo Mičky: "Kreslit začal zhruba v pětačtyřiceti a systematicky po roce 1995. Navštěvuje výstavy, studuje knihy o umění, absolvuje výtvarné kursy Václava Braného, vyráží do plenéru s akademickým malířem Václavem Zoubkem. A úsilí výtvarného autodidakta přináší výsledky. Veškerý čas a většina přemýšlení, pochyb i nadšení směřuje od té doby k malování. První bylo jablko pastelkou, následoval akvarel a olej. Převahu v jeho tvorbě má krajina. Kresbička na místě, doma skica akvarelem, obraz olejem." (použito z brožury Malující muzikant 2017)

Výstava bude zahájena vernisáží ve čtvrtek 20. září v 16.00.

Těšíme se na vás.