Vernisáž výstavy Monika Hobziková-Sieglová - Dotkla se světla

Muzeum T. G. M. Rakovník vás srdečně zve na vernisáž výstavy obrazů a kreseb akademické malířky Moniky Hobzikové-Sieglové. Vernisáž se uskuteční v mansardě rakovnického muzea dne 22. 2. 2018 v 16 hodin.
Výstava nese název "Dotkla se světla" a k vidění zde budou obrazy zaměřené na světlo.

Akademická malířka Monika Hobziková-Sieglová zde představí svou tvorbu, zaměřenou na světlo ve všech svých podobách. Je to právě světlo, které ji podněcuje a prostupuje celou její tvorbou. Bez světla by prý nebyly barvy ani nálady. Monika Hobziková-Sieglová zkoumá všemi smysly mnohotvárné podoby světla, jeho původ i lehké odstíny, kterými ovlivňuje dojem z toho, na co dopadá. Říká, že světlo není možné lapit, úplně prý ale stačí se ho alespoň na okamžik dotknout. A to je i tématem této výstavy.

Výstava potrvá do 25. 3. 2018.