Přednáška Mgr. Dalibora Blažka - Poselství uměleckého díla ve veřejném prostoru

Jarní přednáškový cyklus s názvem Příběh architektury uzavíráme poslední přednáškou s názvem Poselství uměleckého díla ve veřejném prostoru. Přednáška se bude zabývat základními otázkami týkající se uměleckých děl ve veřejném prostoru. Nahlédneme, jak může takové dílo vypadat a jakou funkci může plnit. Na příkladech si ukážeme řešení dobré nebo naopak špatné. Přiblížíme si také proces realizace díla ve veřejném prostoru a co obvykle udělá čas s takovým dílem a jeho významem. Naše pozvání přednášet přijal Mgr. Dalibor Blažek. Přednáška se uskuteční v úterý 25. června od 17 hodin, jako obvykle v přednáškovém sále muzea, individuální vstupné je 40,- Kč.

Po ukončení přednášky a malé přestávce proběhne slavnostní rozloučení s posluchači 8. ročníku Klubu cesty za poznáním.

A co připravujeme pro devátý ročník? Podzimní téma přednáškového cyklu se bude týkat aktuální problematiky a tím je vliv IT technologií na život člověka všech věkových kategorií. Otázkou bude, zda člověk ovládá v běžném životě nové technologie nebo se stává otrokem systému?

Zájemci o předplatné přednáškového cyklu a členství v klubu na školní rok 2024/2025 se mohou přihlásit v pokladně muzea a zaplatit členský poplatek ve výši 300,- Kč do konce letních prázdnin.

Informace sledujte dále v Měsíčníku a na webových či Facebookových stránkách Muzea Nové Strašecí.

Chceme se věnovat i doplňujícímu programu, připravujeme podzimní vycházku za barokem do chrámu sv. Mikuláše na Malé Straně a Vrtbovské zahrady a exkurzi do České televize.