Den s T. G. M.

Srdečně zveme do Muzea T. G. Masaryka v Lánech na tradiční
DEN S T. G. M. 2018, který se uskuteční v sobotu 3. března 2018.

Od 10 do 15 hodin můžete v našem muzeu potkávat prvorepublikové četníky, legionáře a můžete se setkat i s T. G. Masarykem a jeho sekretářkou.

K příjemné atmosféře slavnostního dne určitě přispěje ochutnávka oblíbených jídel T. G. Masaryka a ostatních členů rodiny.

Ochutnávku oblíbených jídel připraví Integrovaná střední škola Rakovník.

Ve 13 hodin se uskuteční Pietní akt u jezdecké sochy T. G. Masaryka, kde vystoupí pěvecký sbor Chorus Laneum.

Závěrem slavnostního dne bude v 16.00 pásmo slova a hudby v Muzeu T. G. Masaryka, na kterém vystoupí Jindřich Macek - loutna a Jitka Baštová - akordeon: Hudba v myšlenkách Masarykových.

Letošní akci podpoří také Klub českých turistů, který slaví 130. výročí svého založení.

Do Lán tak bude možné vyrazit i pěšky z různých startů.

Starty pěších tras a vycházek:
6:30 - 10:30 Nové Strašecí ČD - trasy 11 a 18 km

6:30 - 9:00 Kamenné Žehrovice ČD - trasy 9 a 15 km

8:00 - 11:30 Stochov ČD - trasy 4 a 8 km

9:30 - 12:00 Lány muzeum T.G.M. - 2,5 a 5 km

Startovné 50,- Kč zahrnuje diplom, pamětní razítka, drobný suvenýr a občerstvení z nabídky oblíbených jídel T. G. M.

Na nádraží ve Stochově bude otevřen salonek T. G. M.

Podrobné informace k trasám budou na www.sokct.cz

Záštitu nad oslavami převzala hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová.

Těšíme se na Vaši návštěvu.